Szombaton a már említett koncert és party eredményeként sikerült (du.) 3/4 2-kor kelnem, szal rögtön ebéddel indítottam:). Utána csinálgattam a dolgaimat, tanulgattam, stb; csak kis, egyszerű, kímélő dolgok.
Vasárnap retek idő volt már megint (mostanság már csak ez van), de azért hősiesen hatalmas távokat tettem meg gyalog a szakadő esőben és süvítő szélben, metsző hidegben - na jó, ezt azért el ne higgye senki. Bementen az Étoile-ra, megpróbáltam megkeresni Győrt a diadalíven (természetesen Arrabonaként), de nem találtam; még visszatérek. Utána a Kléber sugárúton - jó környék, ott van a Ferrari és a Mini galéria, valamint egy Moleskine üzlet - lebattyogtam a Chaillot Palotához.
Ott bementem a Nemzeti Tengerészeti Múzeumba, hogy eltöltsem a napomat. És volt is mivel, mert ugyan a kiállítási terület nem vészesen nagy, de az anyag iszonyat gazdag, mert jókora vitrinek vannak telis-tele mindenféle tárgyi emlékekkel, hajómodellekkel, ábrákkal... + multimédia, ahogy kell + két időszaki kiállítás (a Nemzeti Flotta tudományos kutatómunkájáról és az 5000 éve azonos recept szerint épülő Bangladesh-i vitorlás csónakokról).
Napóleon protokollbárkája (ő maga egyébként tengeribeteg volt, és a flottát mindig csak a háta közepére kívánta - mindig el is verték)
Tengerész rend. A személyes felszerelés előírásszerű elrendezése a XIX. sz. vége felé - a kalaptól a cipőig. Ezzel még én is ellenék egy darabig;)
Ezek után másfél óra alatt elszaladtam a rue Bonaparte-ba, a Luxemburg-kert mellé, népszavazni. És már el is telt az idő, utána jöttem haza.
A NYC-i Szabadság-szobor eredetije a Luxemburg-kertben. A baljában tartott kőtáblán nem az a dátum áll, ami az amerikain, de sajna elfelejtettem, úgyhogy ennek majd csak akkor tudok utánanézni, ha legközelebb arra járok
Hétfőtől pedig új órarendem van, beléptek a harmadéves tárgyak, most már van dolgom dögivel, március második fele kemény lesz (de én még keményebb vagyok:). Nem baj, legalább kicsit csiszolódunk, meg talán a franciatudásom is fejlődik lassacskán.
Ajánlott bejegyzések: